Informacje bieżące (aktualizacja 05.12.2019 r.)

Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowanie odbędzie się po feriach zimowych.

W czasie adwentu kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczyć przynajmniej dwa razy w tygodniu w roratach, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, natomiast w sobotę o godz. 7:00 w kościele św. Mateusza.

Sakrament Bierzmowania udzielany jest młodzieży klasy VIII szkoły podstawowej.
Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania obejmuje kl. VII i VIII szkoły podstawowej. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania zapisują się w VII kl. szkoły podstawowej we wrześniu. Ci, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią składają na początku przygotowania świadectwo Chrztu Świętego.

Kandydaci do Bierzmowania wybierają sobie świadka bierzmowania oraz patrona Sakramentu Świętego.

Młodzież przygotowuje się w cyklu dwuletnim przez:

Brak uczestnictwa w spotkaniach oznacza rezygnację z przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.

Wszelkie informacje
dotyczące przygotowania do Bierzmowania są dostępne u ks. Roberta Brocy