Chrzest Święty

Chrztu Świętego udzielamy w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, podczas Mszy Świętej o godz. 11:00.

Nauka dla rodziców i chrzestnych odbywa się w salce parafialnej w sobotę, poprzedzającą Chrzest Święty, o godz. 17:00.

Dzieci do Chrztu zgłaszamy w kancelarii parafialne,j przynosząc akt urodzenia dziecka i zaświadczenie rodziców chrzestnych (jeśli są z poza naszej parafii), że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.

W razie nagłego przypadku zagrożenia życia prosimy rodziców, aby pamiętali, że ochrzcić „z wody” może każdy człowiek polewając trzykrotnie wodą główkę dziecka i wypowiadając formę Sakramentu Chrztu Świętego: „(imię dziecka) ja Ciebie chrzczę w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.O fakcie tym koniecznie informujemy duszpasterza w kancelarii parafialnej.