I Komunia św. w naszej parafii

1. Sakrament Eucharystii udzielany jest dzieciom uczącym się lub zamieszkującym na terenie naszej parafii, które uczęszczają do klasy III szkoły podstawowej.
  2. Przyjęcie do Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w pierwszą niedzielę maja każdego roku.
  3. Poprzedza ją roczne przygotowanie dzieci i rodziców poprzez:
    • systematyczną katechezę w klasie III szkoły podstawowej;
    • udział w nabożeństwach (różaniec, roraty, droga krzyżowa, gorzkie żale);
    • udział w coniedzielnej Mszy św. o godz. 12.30 i spotkaniu formacyjnym.
  4. Jeżeli dziecko było ochrzczone poza parafią w Nowem, należy do końca października dostarczyć wyciąg z aktu chrztu (tzw. ad sacra).
  5. Jeżeli dziecko jest z poza naszej parafii, należy do końca października dostarczyć zgodę ze swojej parafii na przyjęcie I Komunii św. w Nowem.
  6. Alby nabywamy we własnym zakresie (używane lub nowe).
  7. Błogosławieństwo:
    • różańców – 1 października 2020 r., godz. 16:30
      • zakup we własnym zakresie
    • medalików – 8 grudnia 2020 r., godz. 17:30
      • zakup we własnym zakresie lub do odbioru u ks. Tomasza
    • świec – 2 lutego 2021 r., 17:00
      • najlepszym wyborem jest świeca chrzcielna
    • książeczek do nabożeństwa – 7 marca 2021 r., godz. 12:30
      • książeczki do nabożeństwa będzie można nabyć w parafii (luty – marzec)
  8. Fotograf i kamerzysta będą zamówieni przez parafię.
  9. Składka na sprzątanie i strojenie kościoła, kwiaty, pamiątki, dar dzieci pierwszokomunijnych – 70 PLN (regulowanie u ks. Tomasza w kwietniu 2021 r.).
  10. Nabożeństwa Białego Tygodnia odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej parafii zakończenie Białego Tygodnia odbywa się w Płochocinie.
  11. Odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do I Komunii św. jest ks. Tomasz Borek (tel. kom. 797 721 701; moc.liamg@kerobzsamotx).

Komunia św. osób chorych i/lub w podeszłym wieku

1. Osoby chore i/lub w podeszłym wieku odwiedzamy w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych.
  2. Osoby chętne do skorzystania z comiesięcznej posługi sakramentalnej prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym.
  3. Odwiedziny według potrzeby, np. tzw. wiatyk (Eucharystia w godzinie śmierci) udzielamy na każde wezwanie (numery telefonów w zakładce Kontakt).