Informacje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

1. Spotkania przygotowujące dzieci do przyjęcia I Komunii św. zaplanowane są na 15, 17 i 18 września o godz. 16:30. Obecność rodziców/opiekunów nie jest obowiązkowa.
  2. Próby dla dzieci, które zgłosiły się do podjęcia funkcji liturgicznych odbędą się bezpośrednio po spotkaniu ogólnym.
  3. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych odbędzie się 19 września o godz. 10:00. Przynosimy książeczki do nabożeństwa oraz karteczki do spowiedzi. Po przyjściu do kościoła najpierw siadamy na miejsca, które zajmiemy podczas uroczystości I Komunii św.
  4. Przygotowanie do spowiedzi zostanie przeprowadzone w ramach zajęć katechezy w szkole.
  5. Ponieważ do skorzystania z możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę wymagana jest dojrzałość duchowa, dzieci Komunię św. przyjmą bezpośrednio do ust.
  6. Na uroczystość I Komunii św. przychodzimy 20 minut wcześniej, tj. o godz. 10:40. Od razu zajmiemy swoje miejsca w kościele. Przynosimy świece. Nie trzeba zabierać książeczek do nabożeństwa.
  7. Rozdanie pamiątek i wspólne fotografie będą miały miejsce bezpośrednio po uroczystości, w kościele.
  8. Fotografie i nagrania będzie można zamówić u fotografa 23 i 24 września (środa i czwartek) przed i po Mszy św. wieczornej.
  9. Podczas Białego Tygodnia (od 21 do 26 września) dzieci przychodzą do kościoła w albach na godz. 18:00. Siadamy jak w dniu I Komunii św.
  10. Zakończenie Białego Tygodnia odbędzie się 26 września o godz. 10:00 w Sanktuarium Matki Bożej w Płochocinie. Dojazd we własnym zakresie.
  11. Składkę w wysokości 70 PLN można uiszczać podczas spotkań przygotowujących (por. ad. 1).
  12. Odpowiedzialnym za przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii św. jest ks. Tomasz Borek. Numer kontaktowy: 797 721 701 (kliknij w numer, aby zadzwonić).