Ogłoszenia parafialne
10 sierpnia 2016r.

Nasza pielgrzymka do Budapesztu i Pragi

Już ponad miesiąc temu ponad 30 osób z naszej parafii i nie tylko wyruszyło na 10-dniową pielgrzymkę po Polsce i zagranicy. Inicjatorką tego wyjazdu była Pani Jadwiga Wiśniewska, opiekę duchową pełnił ks. Robert. Pielgrzymkę udało się zorganizować dzięki biuru turystycznemu Kaszub Travel. Trasa biegła poprzez Gidle, Częstochowę, Wadowice, Kraków, Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Zakopane, Budapeszt i Pragę. Niektórzy byli po raz pierwszy, niektórzy kolejny raz w tych miejscach, ale dało się zauważyć, że zawsze można dostrzec coś nowego. Pogoda bardzo nam sprzyjała. W naszych rodzinnych stronach często padało, a na naszej trasie nie. Jeśli już padał deszcz, to tylko wtedy, kiedy byliśmy w autobusie.

Pozdrowienia dla wszystkich pielgrzymkowiczów!

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał