OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.01.2020 r.

1. W dniach 18-25 stycznia 2020 r. przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: Życzliwymi bądźmy.
  2. Dzisiaj modlitwą i darem kolekty wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  3. Przed kościołem Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary dla najuboższych z naszej parafii.
  4. Zachęcamy do przekazania 1 % podatku na CARITAS.
  5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że nadal można składać wnioski na żywność w ramach programu FEAD. Dochód na jedną osobę w rodzinie nie może przewyzszać 1056 zł. a na osobę samotna 1402
  6. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
    • we wtorek, 21 I św. Agnieszki
    • w środę, 22 I św. Wincentego Pallottiego, prezbitera.
    • w piątek, 24 I św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
    • w sobotę, 25 I – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  7. 25 stycznia (w sobotę) przypada 100 rocznica powrotu Nowego do Macierzy po rozbiorach. Bożemu Miłosierdziu zawierzmy wszystkich, którzy przyczynili się do Niepodległości. Bożej Opatrzności poddajemy naszą Ojczyznę, jej przyszłość by była budowana na mocnych fundamentach, tradycji chrześcijańskiej i wierze naszych Ojców!
  8. W przyszłą niedzielę podczas summy o godz. 11.00 wezmą udział poczty sztandarowe poszczególnych grup społecznych naszej Małej Ojczyzny.
  9. Dnia 26 stycznia (w niedzielę) o godz. 17.00 z okazji 100 lat powrotu Nowego do macierzy Burmistrz Nowego Pan Czesław Woliński i Centrum Kultury „ZAMEK” zapraszają na koncert Teatru Muzycznego HALS z Gdyni. W części patriotycznej usłyszymy m. in. utwory: „O mój rozmarynie”. „Wojenko, wojenko”, „Piosenka jest dobra na wszystko”; zaś w drugiej części rozrywkowej: „Prześliczna wiolonczelistka”, „Do zakochania jeden krok”, „Czarny Alibaba”. Wstęp wolny!
  10. Od przyszłej niedziel w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Wszystkim korzystającym z nich życzymy udanego wypoczynku, dużo rozwagi w czasie podróży i zabawy oraz Bożej Opatrzności.
  11. Wizyty duszpasterskie w domu:
    • 19.01 – niedziela – godz. 14.00 – Os. Myśliwskie: Zielona, Brzozowa, Jesionowa
    • 20.01 – poniedziałek – godz. 15.00 – Os Nadw. II bloki 3 i 4
    • 21.01 – wtorek – godz. 15.00 – Os. Nadw. II bloki 6 i 9, Wiatraczna, Myśliwska
    • 22.01 – środa – godz. 15.00 – ul. Komierowskiego, Wojnowskiego, Szpitalna, ul. Jana Pawła II
    • 23.01 – czwartek – godz. 15.00 – Os. Nadw. II bloki 5 i 10
  12. W przyszłą niedzielę chrzest dzieci, a w sobotę o godz. 17.00 w Sali św. Cecylii nauka chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych
  13. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy.
    • śp. Edytę Turską l. 60 ze Żnina
    • śp. Bogusława Jasińskiego l. 79 z Nowego
    • śp. Edwina Hilla l. 76 z Nowego
    • śp. Wojciecha Borowskiego l. 53 z Nowego