Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26.01.2020 r.

 1. Bóg zapłać za gościnność, serdeczność, okazywane braterstwo oraz składane ofiary kolędowe na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za poczęstunek w domach i obwożenie po poszczególnych rewirach kolędowania. Wspólna radość z obecności Chrystusa w naszych domach niech umacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość!
 2. W Kościele powszechnym od tego roku dzisiaj obchodzimy Niedzielę słowa Bożego.
 3. Dzisiaj też uroczyście obchodzimy przypadającą wczoraj, 25 stycznia 100 rocznicę powrotu Nowego do Macierzy po rozbiorach. Na Mszy św. o godz. 11.00 wezmą udział poczty sztandarowe poszczególnych grup społecznych naszego miasta i gminy. O godz. 17.00 Burmistrz Nowego Pan Czesław Woliński i Centrum Kultury „ZAMEK” zapraszają na koncert Teatru Muzycznego HALS z Gdyni. W repertuarze piosenki patriotyczne i rozrywkowe. Wstęp wolny!
 4. Od tej niedzieli do 9 lutego w naszym województwie kujawsko – pomorskim są ferie zimowe. Wszystkim korzystającym z nich życzymy udanego wypoczynku, dużo rozwagi w czasie podróży i zabawy oraz Bożej Opatrzności.
 5. Młodzieżowy Zespół Parafialny „Tu i teraz” zaprasza 1 lutego (w sobotę), o godz. 17.00 na Koncert Kolęd w kościele św. Maksymiliana w Nowem. Tego dnia nie będzie adoracji w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.30.
 6. W przyszłą niedzielę, 2 lutego w naszym kościele farnym na Mszy św. o godz. 9.30 śpiewać będzie zespół „Chabry” z Osia.
 7. W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.30. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. Kolekta tego dnia na Zakony Klauzurowe.
 8. Chorych z posługa sakramentalną księża odwiedzą w sobotę, 1 lutego w godzinach przedpołudniowych.
 9. W przyszłą niedzielę, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem MB Gromnicznej. Jest to dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia na Msze św. przynosimy gromnice do poświecenia. Świece dzieciom do I Komunii św. zostaną poświęcone na Mszy św. o godz. 12.30
 10. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • 27 stycznia – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa,
  • 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu,
  • 31 stycznia – św. Jana Bosko, prezbitera
 11. Przed kościołem można nabyć nowy nr Pielgrzym. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas Diecezjalny.
 12. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy.
  • śp. Janinę Kosecką l. 89 z Nowego
  • śp. Gabrielę Różkowską l. 83 z Nowego
  • w środę o godz. 10.00 pogrzeb śp. Teresy Bogaleckiej l. 88 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał