Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020 r.

 1. Dzień zesłania Ducha Świętego, zwany też Pięćdziesiątnicą, potocznie Zielonymi Świątkami, jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym i przypada 49 dni (7 tygodni) od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Drugi dzień Zielonych Świąt, poświęcony jest Maryi, Matce Kościoła.
 3. Zostały zniesione ograniczenia co do ilości osób podczas nabożeństw w kościele. Zatem od niedzieli (7 czerwca), Msze św. niedzielne odprawiane będą w starym porządku!
 4. Bóg zapłać za modlitwy w intencji kapłanów z okazji Rocznic Święceń Kapłańskich. We wtorek,2 czerwca ks. prałat Józef Talkowski obchodził będzie 57 rocznice święceń kapłańskich. Drogiemu Jubilatowi życzymy dużo łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Najświętszej.
 5. Dziś ostatni dzień maja i nabożeństw ku czci Matki Bożej Loretańskiej. O godz. 15.00 w farze zawierzmy naszej Matce wszystkie intencje i podziękujmy za jej orędownictwo oraz zostanie poświęcony krzyż po renowacji, który jutro zostanie umieszczony nad ołtarzem.
 6. Od jutra w naszym kościele nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedziele o godz. 15.00.
 7. W czwartek 4 czerwca obchodzone jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana wyznaczone przez Stolicę Apostolską w 2012 na czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
 8. W tym tygodniu przypadają: Dni Eucharystyczne:
  • W pierwszy czwartek modlimy się za powołanych o łaskę wytrwałości i pomnażania otrzymanych darów oraz o łaskę odczytanie swojego powołania w wielu ludzkich, młodych sercach.
  • W pierwszy piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź święta, a o godz. 17.30 Godzinki do Bożego Miłosierdzia.
  • W pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu .i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. Kolekta tego Dnia na Potrzeby Kościołowi w Potrzebie.
 9. Chorych z miesięczną posługą sakramentalną księża w sobotę, 6 czerwca w godzinach przedpołudniowych.
 10. W sobotę, o godz. 19.30 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najśw. Sakr. prowadzony przez ks. Roberta Brocę z młodzieżą.
 11. W przyszłą niedzielę 7 czerwca obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej ku czci Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.
 12. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana jest na 20 września 2020r. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci przystąpiły do I Komunii Św., w sobotę 27 czerwca, proszeni są o złożenie do soboty, 6 czerwca pisemnej prośby do księdza proboszcza. Gotowy formularz jest dostępny na parafialnej stronie internetowej www.parafianowe.pl
 13. Panu Organiście Piotrowi Motylińskiemu z okazji zbliżających się (4 czerwca) urodzin składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej oraz zadowolenia w życiu rodzinnym i zawodowy.
 14. Pogrzeby: w minionym tygodniu ku wieczności pożegnaliśmy:
  • śp. Mariana Kowalskiego l. 69 z Nowego
  • śp. Helenę Świton l. 91 z Górnych Morgów
  • śp. Kazimierza Szczygieł l. 73 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał