OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 17.05.2020 r.

1. Radujemy się wraz z Matką Bożą za odzew wiernych w czasie miesięcznego spotkania w ubiegłą środę na nabożeństwie fatimskim.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w środy w łączności z Nowenną do MBNP przed Mszą wieczorną, a w niedziele o godz. 15.00.
  3. Zapraszamy dzisiaj (17 maja), o godz. 20.00 do fary na wieczór modlitewny z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
  4. Po VI Niedzieli wielkanocnej w kościele w poniedziałek, wtorek i środę odbywają się Dni Krzyżowe. W te dni podczas Mszy świętych i w łączności z nabożeństwem majowym, będziemy prosić o dostatek chleba, , abyśmy siejąc ziarno dobrych uczynków; mogli pewnie zdążać przez ziemię do naszego zmartwychwstania. W poniedziałek Msza św. „w okresie zasiewów”, we wtorek – „o uświęcenie pracy ludzkiej” i w środę – „za głodujących”. Z przyczyn trwających ograniczeń nie będzie procesji.
  5. W przyszła niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Dni między Wniebowstąpieniem Pańskim a Zielonymi Świątkami są czasem modlitwo dary Ducha Świętego. Dlatego od piątku przed Wniebowstąpieniem Pańskim odprawiać będziemy Nowennę do Ducha Świętego.
  7. Parafialny Zespół Caritas w Nowem informuje, że z magazynu obok Urzędu Pracy będzie wydawana żywność w ramach programu FEAD 2019 w poniższych dniach dla osób o nazwiskach rozpoczynających się na literę:
    • A,B,C,D,E,F – 18 maja (poniedziałek) od godz. 9.00 – 11.00
    • G,H,I,J,K – 19 maja (wtorek) od godz. 9.00 – 11.00
    • L,Ł,M,N,O 20 maja (środa od godz. 9.00 -11.00
    • P,R,S,Ś – 21 maja (czwartek) od godz. 9.00 – 11.00
    • T,U,W,Z,Ż – 22 maja (piątek) od godz. 9.00 – 11.00

UWAGA! Przy okienku wydawczym może przebywać 1 osoba. Wymagane jest zachowanie odległości 2 metrów od kolejnej osoby. Wymagane jest zasłonięcie ust i nosa oraz założenie rękawiczek.

8. Pogrzeby:

• W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Danuty Smolińskiej l. 62 z Górnych Morgów

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…