Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 05.07.2020 r.

 1. Dekretem Ks. Bpa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny, z dniem 20 sierpnia br. nastąpi zmiana personalna w naszej parafii. Ks. Robert Ratkowski skierowany zostaje do pracy duszpasterskiej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, a u nas wikariuszem zostanie neoprezbiter ks. Tomasz Borek pochodzący z parafii św. Józefa w Tczewie. Bliżej terminu zmian zostanie wyznaczona Msza św. dziękczynna za nieocenioną pięcioletnią posługę ks. Roberta w naszej parafii.
 2. W czasie wakacji kierujmy się zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią troszcząc się o bezpieczeństwo dla siebie i innych. Nie zaniedbujmy praktyk religijnych. Okazujmy nasze przywiązanie do Kościoła i Chrystusowej nauki. Okres wakacyjny to dla wielu czas wzmożonej pracy zwłaszcza na polach podczas żniw. Prośmy o Boże błogosławieństwo, odpowiednią pogodę i umiejętność dzielenia się czasem z innymi.
 3. 08 wyruszy z Nowego i trwać będzie do 13. 08.2020 r. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – grupy tczewskiej. W tym roku, z powodu epidemii COVID 19 będzie miała charakter symboliczny. Nie będziemy gościć pielgrzymów w swoich domach. W plebanii nowskiej przenocuje 6 księży idących wszystkie etapy na Jasną Górę, do których na jeden etap mogą zapisać się osoby chcący wziąć udział w takiej formie pokutnej. Z naszej parafii na pątniczą drogę wyruszy ks. Robert Broca, u którego można dokonać wpisu na jeden dowolny etap drogi.Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy do wystawionej puszki można składać własne intencje, które zaniesie ks. Robrert wraz z Pielgrzymami do Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
 • w poniedziałek, 6 lipca br. bł. Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
 • w środę, 8 lipca br. św. Jana z Dukli, prezbitera
 • w sobotę, 11 VII święto ku czci św. Benedykta, opata z Monte Cassino, patrona Europy
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Róż Żywego Różańca w sali św. Cecylii.
 2. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Nowennę Matki Bożej Szkaplerznej od 7 lipca na pół godziny przed Mszą św. wieczorną, a w sobotę i niedzielę na godz. 15.00. Podczas Mszy św. sprawowanych 16 lipca, we wspomnienie MB Szkaplerznej będzie można przyjąć z rąk proboszcza święty szkaplerz.
 3. Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprasza na cykl koncertów MUZYKA KOŚCIOŁÓW –LETNIE SPOTKANIA MUZYCZNE W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI w kościele św. Maksymiliana M. Kolbe w Nowem:
 • 9 sierpnia 2020 r. o godz. 17,45 wystąpi Paweł Ratajek – akordeon.
 • 23 sierpnia 2020 r. o godz. 17. Wystąpią: Queens of Violin, Karolina Wróbel-Krysztoforska – skrzypce, Alina Tubaja-Sobków – skrzypce.

Wstęp wolny. Partnerzy projektu: Parafia Rzym-Kat. W Nowem, El Wikło Wiesław Kłopotowski, SGB, Orkus, Zamek, Gmina Nowe. Projekt dofinansował Urząd Marszałkowski Wojew. Kujawsko – Pomorskiego. Przypominamy słuchaczom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią COVID 19; obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk.

 1. W Gminnej Przychodni, przy ul. Komierowskiego 39 w Nowem, dnia 09.07.2020r ( czwartek) od godz. 8.00 odbędą się badania USG Dopplera Color przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG nerek, tarczycy, płuc, stawów, piersi oraz echo serca przez NZOZ Inter- Med. z Poznania – Chyby. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Rejestracja tel.: 523327326
Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał