OGŁOSZENIA NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Ogłoszenia Parafialne XV Niedz. Zw. ( 12.07.2020r. )

W niektórych kościołach dzisiaj, w dawną VI niedzielę po Zesłaniu Ducha Swiętego Uroczystość Opatrzności Bożej.

W imieniu całej naszej wspólnoty składamy wyrazy współczucia żonie i najbliższej rodzinie po śmierci śp. Zdzisława Leppek, długoletniego radnego naszej parafii. zawsze aktywnie włączającego się w tworzenie jej dobra.

W poniedziałek, 13 lipca zapraszamy  na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej

w kościele św. Maksymiliana o godz. 20.00.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Nowennę Matki Bożej Szkaplerznej na pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Podczas Mszy św. sprawowanych 16 lipca, we wspomnienie MB Szkaplerznej można przyjąć z rąk proboszcza święty szkaplerz.

W tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

W poniedziałek, 13 VII wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników z przełomu X i XI w..

W środę, 15 VII św. Bonawentury, bpa i dokt. Kościoła z XIII w.

16 VII ( czwartek) wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel – Szkaplerznej.

1. 08 wyruszy z Nowego i trwać będzie do 13. 08.2020r. Piesza Pielgrzynka na Jasną Górę – grupy tczewskiej. Z naszej parafii na pątniczą drogę wyruszy ks Robert Broca, u którego można dokonać wpisu na jeden dowolny etap drogi.

Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy do wystawionej puszki można składać własne intencje, które zaniesie ks. Robrert wraz z Pielgrzymami do Matki Bożej Częstochowskiej.

23 sierpnia na sumie będziemy dziękować za tegoroczne plony. Dożynki Gminno – Parafialne będą miały wymiar symboliczny z uwagi na trwającą epidemię. W tym roku o przygotowanie więńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy z miejscowości Bochlina i Kozielca.

Przed kościołem można nabyć nowy nr Pielgrzyma.

Bóg zapłać za dar dzisiejszej kolekty gospodarczej.

Na czas wakacji i urlopów życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa

Pracującym na roli odpowiedniej pogody, udanych zbiorów i Bożej Opatrzności.

Pogrzeby: w minionym tygodniu ku wieczności pożegnaliśmy:

śp. Piotra Wolhflei l. 67 z Górnych Morgów

śp. Zdzisława Leppek l. 87 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…