Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Ogłoszenia Parafialne XVII Niedz. Zw. ( 26.07.2020r. )

    26 lipca w kalendarzu wspominamy świętych Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Marii Panny. Jest to dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

    Dzisiaj także po każdej Mszy św. na placu przykościelnym przez wstawiennictwo św. Krzysztofa poświęcenie kierowców i pojazdów, Ofiary złożone w czasie święcenia przeznaczone są na MIVA Polska – na transport misyjny. Wszystkim podróżującym spraszamy szczęśliwego dotarcia do celu!.

  Z okazji św. Krzysztofa życzymy wszystkim solenizantom, a szczególnie p. kościelnemu wszelkich Bożych darów oraz opieki  Matki Najśw. i św. patrona

   31 lipca, w piątek zapraszamy do kościoła św. Maksymiliana o godz. 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz apel pielgrzymkowy jako wyraz naszej duchowej łączności z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Będziemy modlić się wraz z kapłanami pielgrzymującymi do Częstochowy. Nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszą sobotę sierpnia

   W pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy wystawienie Najśw. Sakr. Modlitwy do Niepok Serca NMP i dziesiątka różańca w intencji Kościoła, Ojczyzny i świata.

 

   W tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:

W środę, 29 VII św św. Martę – siostry Marii i Łazarza

W piątek, 31 VII  św. Ignacego z Loyoli, prezbitera z przeł. XV/XVIw.

W sobotę, 1 VIII św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła z przeł XVI/XVIIw..

 

    W sobotę, 01. 08 po Mszy św porannej wyruszy z Nowego i trwać będzie do 13. 08  Piesza Pielgrzynka na Jasną Górę – grupa tczewskia, Hasło tegorocznych pielgrzymek brzmi: „Wielka tajemnica wiary”. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy do wystawionej puszki można składać własne intencje, które zaniesie ks. Robrert wraz z Pielgrzymami do Matki Bożej Częstochowskiej.

   W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, korzystając z urlopów i wakacji. Życząc wielu bogatych wrażeń  i przeżywanych radości tego czasu. Dobrym świadectwem realizujmy praktyki religijne.

        Dla wielu ludzi pracujących, zwłaszcza przy żniwach nasila się przemieszczanie pojazdów rolniczych na drogach. Prosimy wszystkich użytkowników dróg o rozwagę. Spraszamy odpowiedniej pogody, dobrych zbiorów, by nikomu nie zabrakło chleba.

W niedzielę, 23 sierpnia na sumie, o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna , dożynkowa, za tegoroczne plony. Gminno- Parafialne dożynki z uwagi na niepewność epidemiczną, będą miały charakter kameralny…W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy z Bochlina i Kozielca.

   Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprasza na cykl koncertów MUZYKA KOŚCIOŁÓW – LETNIE SPOTKANIA MUZYCZNE W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI w kościele św. Maksymiliana M. Kolbe w Nowem, 9 sierpnia 2020 r. o godz. 17,45 wystąpi Paweł Ratajek – akordeon

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał