Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 02.08.2020 r.

W czwartek, 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. W święto Przemienienia Pańskiego Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.Rozpocznie się w środę po wieczornej Mszy św. do 22.oo i wznowiona zostanie w czwartek po porannej Mszy św. O godz. 10.00 adorować będzie Wspólnota   Żywego Różańca.

W pierwszy czwartek miesiąca Msze św. połączone z modlitwami podziękowania za powołania w kościele z prośbą o nowe, liczne       i święte powołania do służby w kościele

W pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia,  spowiedź święta od godz. 17.00- 18.00 o godz. 17.30 Godzinki o Bożym Miłosierdziu; i  Msza Święta wotywna    o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

Jak co roku, w miesiącu sierpniu Kościół w Polsce apeluje do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli o dar abstynencji.

 

W tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:  

     We wtorek, 04 VIII św. Jana Vianneya, prezbitera,      

    W sobotę, 8 VIII św. Dominika, prezbitera

 

   W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, korzystając z urlopów i wakacji. Życząc wielu bogatych wrażeń  i przeżywanych radości tego czasu  pamiętajmy o rozwadze w czasie podróży i zabawach, otoczmy uwagą siebie i innych, wspomóżmy jałmużną potrzebujących. Dobrym świadectwem realizujmy praktyki religijne.

        Dla wielu ludzi pracujących, zwłaszcza przy żniwach nasila się przemieszczanie pojazdów rolniczych na drogach. Prosimy wszystkich użytkowników dróg o rozwagę. Spraszamy odpowiedniej pogody, dobrych zbiorów, by nikomu nie zabrakło chleba.

 

W niedzielę, 23 sierpnia na sumie, o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna , dożynkowa, za tegoroczne plony. Gminno- Parafialne dożynki z uwagi na niepewność epidemiczną, będą miały charakter kameralny…W tym roku o przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ołtarza prosimy gospodarzy z Bochlina i Kozielca.

 

W imieniu Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Aktywni zapraszamy do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowem na drugi koncert z cyklu „Muzyka Kościołów”, W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. o godz. 17,45 wystąpi Paweł Ratajek – akordeon.

    Duchowo, przez modlitwę i umartwienia towarzyszymy pielgrzymom zmierzającym do Matki Bożej Cxzęstochowskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Wielka tajemnica wiary”.

 

Pogrzeby: w minionym tygodniu ku wieczności pożegnaliśmy:

śp. Andrzeja Listewnik l. 49 z Nowego

śp. Ryszarda Niewiadomskiego l. 61 z Grudziądza

we środę o. godz. 10.00 pogrzeb śp. Franciszki Fojut, l. 90 z Nowego.

                                                                    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał