OGŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 03.11.2019 r.

Bóg zapłać wszystkim parafianom za religijno-duchowe przeżycie dorocznej uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Bóg zapłać za   dbałość cmentarzy, wspólne modlitwy i okazane świadectwo wiary i chrześcijańskiej postawy wobec tych, którzy do nas przybyli.     Listopad to miesiąc szczególnie poświęcony zmarłym.

W dniach od 1 do 8 XI ( codziennie jeden raz ) za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych.

W Czwartek, 7 XI o godz. 18.10 z Dworca PKS w Nowem wyruszy autokar do kina Helios w Grudziądzu na film Nieplanowane.

Koszt to 25 – 32 zł. w zależności od ilości osób. Chęć wyjazdu prosimy zgłaszać w biurze lub telefonicznie. Zapraszamy!!!

Dziś po Mszy św o godz. 9.30 spotkanie miesięczne  członków Żywego Różańca w sali św. Cecylii

Za trzy tygodnie ( 24 listopada) w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzoną jako uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna i o Boże błogosławieństwo  oraz opiekę Maki Bożej dla pielgrzymów i ich rodzin w intencji od uczestników Pielgrzymki do Częstochowy.

Centrum Kultury „ZAMEK” zaprasza na koncert

Adama Czerwińskiego urodzonego w Nowem.

Wystąpi on wraz z zespołem,

w którego skład wchodzą:

Piotr Lemańczyk – gitara basowa, kontrabas

oraz Marcin Wądołowski – gitara i wokal.

Usłyszycie Państwo między innymi przeboje NIEMENA, ZAUCHY, SKALDÓW oraz NALEPY

w nowym opracowaniu

Za zdobycie I Nagrody w Ogólnopolskim Turnieju Chórów

o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni

serdeczne gratulacje dla  Zespołu Cantores Novienses

z Nowego. W trwającym roku Moniuszkowskim zespól p. E. Butyńskiej zdobył też Złoty Puchar za prezentację dzieł Stanisława Moniuszki.

rekomendacją na dalsze lata. Dziękujemy Gminie Nowe, CK „ZAMEK”, Zespołowi „TU i teraz” i ks. Robertowi Broca za współpatronat  z parafią tego przedsięwzięcia.

KRONIKI

Pogrzeby. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca:

śp. Stefania Miks l. 88 z Nowego;

śp. Agnieszka Langowska l.99 z Gdańska

śp. Jerzy Wandowski l. 86 z Nowego

W poniedziałek o godz. 10.00 pogrzeb śp. Magdaleny Piotrowskiej l. 72 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…