Ogłoszenia parafialne
obrazek

OGŁOSZENIA NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10.11.2019 r.

 1. Jutro w Święto Niepodległości Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 z modlitwami za Ojczyznę, o zachowanie pokoju i sprawiedliwości. W kościele o godz. 9.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Parafialnym.
 2. Urząd Gminy Nowe informuje iż:
 • O godz. 9.10 – zbiórka pocztów sztandarowych na Placu Zamkowym
 • O godz. 9.30 uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych szkół i zakładów pracy, OSP w Nowem, Policji oraz kompanii honorowej Wojska Polskiego.
 • 10.30 złożenie kwiatów przy obelisku na ul Bydgoskiej;
 • 11.00 – 11.30 uroczystości na cmentarzu Żołnierzy Wojska Polskiego Apel Pamięci z Salwą Honorową

Po uroczystości :

 • o godz. 16.30 turniej Piłki nożnej Gramy dla Niepodległej na Orliku w Nowem
 • o godz. 17.00 Centrum Kultury „ZAMEK” zaprasza na koncert Adama Czerwińskiego urodzonego w Nowem. Wystąpi on wraz z zespołem, w którego skład wchodzą: Piotr Lemańczyk – gitara basowa, kontrabas oraz Marcin Wądołowski – gitara i wokal. Wykonają w nowym opracowaniu utwory między innymi NIEMENA, ZAUCHY, SKALDÓW oraz NALEPY.
 1. W tygodniu wspominamy:
  • 11 XI, w poniedziałek św. Marcina z Tours, biskupa
  • 12 XI, we wtorek św. Józefa Kuncewicza, bpa i M.
  • 13 XI, w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 2. W przyszłą niedzielę Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą. Ponad 18 milionów Polaków żyje poza granicami kraju. 4,3 mln Polaków żyje w Europie Zachodniej, 1,5 mln w Europie Wschodniej, ok. 12,5 mln w obu Amerykach. Niech wierność tradycji naszych ojców będzie siłą w przezwyciężaniu doraźnych trudności!
 3. Bóg zapłać za dar miesięcznej kolekty na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę darem modlitwy i ofiarami z kolekty Mszy św. wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa z naszej parafii.
 4. Przed kościołem można zaopatrzyć się w kalendarz na rok 2020 w cenie 4 zł. mały i 8 zł. duży
 5. 7 grudnia 2019r. o godz. 8.00 z Placu św. Rocha w Nowem wyruszy autokarowa pielgrzymka do Torunia na XXVIII Rocznicę Powstania Radia Maryja. Zapisy na pielgrzymkę dziękczynienia można dokonywać u P. Jadwigi Wiśniewskiej pod nr. tel. 52 328 10 30.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca:
 • śp. Magdalena Piotrowska l. 72 ze Świecia
 • śp. Stanisław Bojanowski l. 66 z Nowego
 • śp. Andrzej Górski l. 61 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał