OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2020 r.

1. Niedziela Chrztu Pańskiego należy do święta Epifanii, czyli Objawienia Pańskiego. Choć zdajemy sobie sprawę, że chrzest Jezusa był zupełnie inny niż nasz, dzisiejsze święto jest okazją, byśmy powrócili także do tajemnicy naszego chrztu.
  2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wspólnotom naszej Gminy i Parafii za uroczyste przeżycie Objawienia Pańskiego poprzez udział w Orszaku Trzech Króli.
  3. Czas Narodzenia Pańskiego kończy się w święto Chrztu Chrystusa. Rozpoczyna się czas zwykły.
  4. Wizyty duszpasterskie w domu
    • 12.01 – niedziela – godz. 14.00 – 1000–lecia, Kolejowa
    • 13.01 – poniedziałek – godz. 15.00 – Dworcowa, Nowa, Fabryczna, Łąkowa, Sportowa
    • 14.01 – wtorek – kolęda dekanalna dla księży
    • 15.01 – środa – godz. 15.00 – Os. Nadw. I bloki 1 i 3
    • 16.01 – czwartek – godz. 15.00 – Os. Nadw. I bloki 2 i 4
    • 17.01 – piątek – godz. 15.00 – Os. Nadw. I blok 5, ul. Długie Ogrody, Kuchczyńskiego, Suchewicza, Os. Nadw. II bloki 1 i 2
    • 18.01 – sobota – godz. 10.00 – Os. Myśliwskie: Leśna, Dębowa, Akacjowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Klonowa, Lipowa, Cisowa, Orzechowa, Wrzosowa
    • 19.01 – niedziela – godz. 14.00 – Os. Myśliwskie: Zielona, Brzozowa, Jesionowa
  5. Bóg zapłać za dotychczasowe przyjęcia kolędowe, wspólną modlitwę, gościnność, poczęstunki w czasie kolęd i składane ofiary na kościół. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim wożącym po niektórych rewirach kolędowych.
  6. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, przeznaczoną w drugą niedzielę miesiąca na cele gospodarczo – remontowe w naszej parafii.
  7. Przed kościołem można nabyć nowy nr Pielgrzyma.
  8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że nadal można składać wnioski na żywność w ramach programu FEAD. Dochód na jedną osobę w rodzinie nie może przewyższać 1056 zł. a na osobę samotna 1402
  9. Dziś dzień Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, życzymy dużo satysfakcji z pomagania drugiemu człowiekowi, zwłaszcza dzieciom.
  10. Firma OKO – LUX serdecznie zaprasza na badanie wzroku i pomiaru ciśnienia śródgałkowego , w dniu 20 I 2020 w Gminnej Przychodni na ul. Komierowskiego.
  11. 28 I 2020 r. w Przychodni Lekarskiej na ul. Nowa 4, odbędą się badania kardiologiczne (nowoczesne EKG) z opisem i interpretacją wyniku.
  12. Pogrzeby: w minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy.
    • śp. Sławomira Sitko l. 46 z Nowego;
    • śp. Jana Otlewskiego l. 84 z Nowego
    • śp. Janusza Żurawskiego l. 71 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…