Ogłoszenia parafialne
6 stycznia 2016r.

Orszak Trzech Króli 2016

Już po raz drugi odbył się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Uczniowie nowskich szkół wraz z rodzicami i nauczycielami zgromadzili się w wyznaczonych miejscach i wspólnie, pod królewskim przewodnictwem, wyruszyli do kościoła farnego na uroczystą Mszę Świętą. Wiele dzieci miało na swoich głowach korony, które przygotowane były w ramach zajęć szkolnych. W czasie kazania dzieci i dorośli dowiedzieli się o symbolicznym znaczeniu darów ofiarowanych przez Mędrców przybyłych pokłonić się nowonarodzonemu Dziecięciu. Po zakończonej Eucharystii uczestnicy orszaku udali się na rynek, gdzie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Każdy mógł posilić się ciepłą grochówką, która dodawała wszystkim niezbędnej energii, podczas gdy wokół panował ostry mróz. Swoim patronatem to wydarzenie objęli Ks. Bp Ryszard Kasyna i Urząd Gminy w Nowem.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i organizację orszaku. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał