Ogłoszenia parafialne
15 października 2017r.

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej

W dniach 13 i 14 października w naszej wspólnocie parafialnej odbyła się Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej dla dekanatu nowskiego. Peregrynacja rozpoczęła się o godz. 18:00 uroczystą Mszą św. koncelebrowaną przez wszystkich kapłanów naszego dekanatu pod przewodnictwem ks. dziekana Grzegorza Kaisera – proboszcza nowskiego. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy kapłani zawierzyli swoje parafie Panience z Fatimy po czym rozpoczęła się modlitwa różańcowa pod przewodnictwem ks. Wojciecha Kardysia – proboszcza parafii w Lalkowach – Ojca Duchowego naszego dekanatu. 

Po pierwszej dziesiątce różańca odmówionej w nowskiej farze wyruszyła procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, w czasie której kontynuowano modlitwę różańcową, do kościoła św. Maksymiliana, gdzie Matkę w kwiatami w rękach i płonącymi świecami powitała młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. W kościele św. Maksymiliana po odmówieniu piątej dziesiątki różańca i modlitwie o powołania wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

W sobotę od godz. 08:00 rozpoczęła się dalsza modlitwa przy Figurze od odśpiewania godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W ciągu dnia odbywały się kolejno wspólne modlitwy dla poszczególnych grup: osób starszych i chorych, dzieci i ich rodziców przygotowujących się do Przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godz. 15:00 wraz z zespołem młodzieżowym odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie pod przewodnictwem ks. dra Wojciecha Niemczewskiego odmówiliśmy różaniec. 

Peregrynację zakończyliśmy uroczysta Mszą św. sprawowaną w kościele św. Maksymiliana o godz. 16:00 koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Leszka Kozłowskiego, proboszcza parafii w Smętowie, wicedziekana dekanatu nowskiego.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał