Ogłoszenia parafialne
13 sierpnia 2016r.

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę 2016

Dzisiaj w godzinach porannych (13 sierpnia) na Jasną Górę wkroczyła XXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej. W jej skład wchodzą różne grupy: Kociewska, Kaszubska, Świecka, Chojnicka i Tczewska. 2 sierpnia ze Świecia wraz z Grupą Tczewską 11 osób z naszej parafii z ks. Krzysztofem również wyruszyło przemierzając całą Polskę, aby uklęknąć przed obrazem Jasnogórskiej Pani. Zostawili tam intencje, które zostały im powierzone przez parafian. Punktem kulminacyjnym jest zawsze Msza Święta na wałach w Częstochowie, po której wszyscy wracają do swoich domów.

12 dni pątniczej wędrówki, to wielkie wyrzeczenie, wymagające ogromnego wysiłku i wielkiego zaparcia się samego siebie, dlatego dziękujemy naszym pielgrzymom za trud i poświęcenie, podjętych w naszych intencjach, zaniesionych do Najświętszej Panienki, która przedstawi te intencje i prośby samemu Boga. Bóg zapłać!

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał