Ogłoszenia parafialne

Sakrament Małżeństwa

Sakramentu Małżeństwa udzielamy zazwyczaj podczas Mszy Świętej. Narzeczeni odpowiednio wcześniej chęć zawarcia związku małżeńskiego zgłaszają w kancelarii parafialnej (osobiście lub telefonicznie) najlepiej od 6 do 12 miesięcy (najpóźniej 1 miesiąc) przed planowaną datą ślubu celem rezerwacji terminu ślubu.

Na drugie spotkanie, czyli tzw. spisanie protokołu przedmałżeńskiego umawiamy się 3 miesiące przed datą ślubu (np. pod nr. tel. 788 164 486) i przynosimy na to spotkanie następujące dokumenty:

Za materiały dydaktyczne oraz na cele duszpasterstwa rodzin należ uiścić  u Doradcy Życia Rodzinnego kwotę 100zł.

Parafialna Poradnia Rodzinna
Bogumiła Kozłowska
tel. 665053030

Jeśli któryś z Narzeczonych nie ma ukończonego kursu katechizacji przedmałżeńskiej odpowiednio wcześniej proszeni są, aby zgłosić się do Parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Warlubiu (w okresie wiosennym) lub do Parafii pw. św. Mateusz Apostoła i Ewangelisty w Nowem (wrzesień), tam odbywają się każdego roku dwie edycje kursu przedmałżeńskiego w naszym dekanacie (wiosenna lub jesienna) w każdą niedzielę, o godz. 16:00 lub o godz. 16.30 (szczegóły w ogłoszeniach parafialnych). Kurs przedmałżeński można także zrealizować w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał