Ogłoszenia parafialne
23 kwietnia 2019r.

WIGILIA PASCHALNA 2019

Najbardziej uroczystą i rozbudowaną liturgią w ciągu roku jest Wigilia Paschalna, sprawowana po zmroku Wielkiej Soboty. Jest już świętowaniem Niedzieli Zmartwychwstania. Ponieważ Chrystus Zmartwychwstał w nocy, a nie znamy dokładnej godziny tego wydarzenia, nasze czuwanie zaczyna się już po zmierzchu. Stąd też śpiewamy w starożytnej pieśni, zwanej Exultetem: „O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa”.

Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w przeżywaniu Triduum Paschalnego i świadectwo wiary. Bóg zapłać ceremoniarzom, lektorom i ministrantom naszej parafii za nieocenioną pomoc podczas liturgii. Bóg zapłać też nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej i chórowi parafialnemu, na czele z Panem Organistą.

Alleluja!

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał