XXIII Niedziela zwykła (6.09.2020 r.)

 1. Dziś spotkanie Róż Żywego Różańca w sali św. Cecylii po Mszy św. o godz. 9.30.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.
 3. Dzisiaj oraz za tydzień w niedzielę po mszy świętej o 17.00 w kościele św. Maksymiliana spotkanie dla osób, które w minionym roku szkolnym miały przystąpić do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie dla tych osób odbędzie się 15 października 2020 roku o godz. 18.00.
 4. Wznowione zostają przygotowania dzieci klas IV, które w ubiegłym roku szkolnym z powodu pandemii koronawirusa nie przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej. Uroczystość I Komunii tych dzieci odbędzie się 20 września o godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.
 5. Dzieci z klas III swoje przygotowanie rozpoczną 27 września, uczestnicząc we Mszy św. odpustowej o godz. 11:00 z Księdzem Biskupem Diecezjalnym Ryszardem Kasyną.
 6. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.30.
 7. 13 września o godz. 5.00 z kościoła św. Mateusza wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Narodzenia NMP w Piasecznie. W tym roku ze względów epidemicznych każdy uczestnik jest zobowiązany do wcześniejszego zgłoszenia chęci uczestniczenia w pielgrzymce oraz do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenia dostępne są w zakrystii oraz w biurze parafialnym. Zapisy na pielgrzymkę można dokonywać w biurze parafialnym lub u ks. Roberta (nr tel. 512 486 595). Podpisane oświadczenia można składać w biurze parafialnym, zakrystii bądź u ks. Roberta. Podczas drogi każdy pielgrzym zobowiązany jest do zasłonięcia ust i nosa maseczką, przyłbicą lub częścią odzieży. Osoby niepełnoletnie mogą pójść tylko ze swoim opiekunem.
 8. Suma odpustowa ku czci Matki Bożej Piaseckiej, Królowej Pomorza i Matki Jedności zostanie sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 10.30 przy studzience. W środę, 16 września, o godz. 10.30 Msza św. w intencji chorych i czcicieli Matki Bożej Różańcowej, pod przewodnictwem JE Ks. Bpa dra Ryszarda Kasyny.
 9. W niedzielę, 20 września w Grupie – Mniszku, Ks. Biskup Arkadiusz Okroj odprawi Mszę św. o godz. 15.00 w intencji pomordowanych w czasie niemieckiej okupacji.
 10. W ostatnia niedzielę września (27 IX) odpust w naszej parafii ku czci św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J.E. Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wspólnoty parafialne prosimy o niesienie baldachimu, chorągwi, a dzieci o sypanie kwiatków.
 11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w Urzędzie Gminy można składać wnioski na żywność w ramach programu FEAD.
 12. Od przyszłej niedzieli ( 13 IX)  o godz. 16.00 w sali św. Cecylii w plebanii w Nowem odbywać się będzie kurs przedmałżeński dla naszego dekanatu i potrwa przez kolejne niedziele do początku grudnia.
 13. W przyszłą niedzielę, 13 września w naszej parafii gościć będziemy misjonarza z Zambii, ks. Krzysztofa Mroza, spokrewnionego ze śp. ks. Henrykiem Mrossem – wieloletnim wikariuszem naszej parafii. Przed kościołem po Mszach świętych, będzie można złożyć ofiarę na  potrzeby misji.
 14. Od 13-19 IX Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.
 15. Odszedł do wieczności śp. Jerzy Madziąg, l. 84 ze Świecia. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *