XXIII Niedziela zwykła (6.09.2020 r.)

1. Dziś spotkanie Róż Żywego Różańca w sali św. Cecylii po Mszy św. o godz. 9.30.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.
  3. Dzisiaj oraz za tydzień w niedzielę po mszy świętej o 17.00 w kościele św. Maksymiliana spotkanie dla osób, które w minionym roku szkolnym miały przystąpić do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie dla tych osób odbędzie się 15 października 2020 roku o godz. 18.00.
  4. Wznowione zostają przygotowania dzieci klas IV, które w ubiegłym roku szkolnym z powodu pandemii koronawirusa nie przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej. Uroczystość I Komunii tych dzieci odbędzie się 20 września o godz. 11.00. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.
  5. Dzieci z klas III swoje przygotowanie rozpoczną 27 września, uczestnicząc we Mszy św. odpustowej o godz. 11:00 z Księdzem Biskupem Diecezjalnym Ryszardem Kasyną.
  6. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9.30.
  7. 13 września o godz. 5.00 z kościoła św. Mateusza wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Narodzenia NMP w Piasecznie. W tym roku ze względów epidemicznych każdy uczestnik jest zobowiązany do wcześniejszego zgłoszenia chęci uczestniczenia w pielgrzymce oraz do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenia dostępne są w zakrystii oraz w biurze parafialnym. Zapisy na pielgrzymkę można dokonywać w biurze parafialnym lub u ks. Roberta (nr tel. 512 486 595). Podpisane oświadczenia można składać w biurze parafialnym, zakrystii bądź u ks. Roberta. Podczas drogi każdy pielgrzym zobowiązany jest do zasłonięcia ust i nosa maseczką, przyłbicą lub częścią odzieży. Osoby niepełnoletnie mogą pójść tylko ze swoim opiekunem.
  8. Suma odpustowa ku czci Matki Bożej Piaseckiej, Królowej Pomorza i Matki Jedności zostanie sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 10.30 przy studzience. W środę, 16 września, o godz. 10.30 Msza św. w intencji chorych i czcicieli Matki Bożej Różańcowej, pod przewodnictwem JE Ks. Bpa dra Ryszarda Kasyny.
  9. W niedzielę, 20 września w Grupie – Mniszku, Ks. Biskup Arkadiusz Okroj odprawi Mszę św. o godz. 15.00 w intencji pomordowanych w czasie niemieckiej okupacji.
  10. W ostatnia niedzielę września (27 IX) odpust w naszej parafii ku czci św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi J.E. Ks. Bp Diecezjalny Ryszard Kasyna. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wspólnoty parafialne prosimy o niesienie baldachimu, chorągwi, a dzieci o sypanie kwiatków.
  11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w Urzędzie Gminy można składać wnioski na żywność w ramach programu FEAD.
  12. Od przyszłej niedzieli ( 13 IX)  o godz. 16.00 w sali św. Cecylii w plebanii w Nowem odbywać się będzie kurs przedmałżeński dla naszego dekanatu i potrwa przez kolejne niedziele do początku grudnia.
  13. W przyszłą niedzielę, 13 września w naszej parafii gościć będziemy misjonarza z Zambii, ks. Krzysztofa Mroza, spokrewnionego ze śp. ks. Henrykiem Mrossem – wieloletnim wikariuszem naszej parafii. Przed kościołem po Mszach świętych, będzie można złożyć ofiarę na  potrzeby misji.
  14. Od 13-19 IX Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.
  15. Odszedł do wieczności śp. Jerzy Madziąg, l. 84 ze Świecia. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…