Ogłoszenia parafialne
20 sierpnia 2016r.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Mateusza Ap. i Ewg. w Nowem n. Wisłą zaprasza na Pielgrzymkę do Włoch w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego powiązaną z udziałem w uroczystościach złożenia pierwszych ślubów zakonnych Anny Marii Słomińskiej w Zakonie Najświętszego Odkupiciela w Magliano Sabina 13.10.2016 – 23.10.2016

Jasna Góra > Padwa> Asyż > Magliano Sabina > Watykan > Rzym > Monte Cassino> Monte Sant Angelo > San Giovanni Rotondo > Lanciano > Manopello > Loreto> Wenecja

PROGRAM RAMOWY Dzień I 13.10.2016 – czwartek

Godz. 04.00 wyjazd na pielgrzymkę – przejazd do Częstochowy na Jasną Górę ? nawiedzenie Kaplicy z Cudownym Obrazem Matki Bożej  ? msza św. Po mszy św. przejazd przez Czechy do miejscowości Kalsdorf  w Austrii na nocleg. Obiadokolacja na trasie na  terenie Czech.

Dzień II 14.10.2016 ? piątek.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Włoch ? przejazd do Padwy. Zwiedzanie miasta m.in. nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego – Msza św. w Bazylice. Przejazd do hotelu w okolice  Rimini – San Mauro Mare. Obiadokolacja ? nocleg.

Dzień III 15.10.2016 – sobota.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, następnie Przejazd do Asyżu? miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej  ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli  Agnelli, Bazyliki. św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy, kościoła św. Klary. Msza św.  w Bazylice św. Franciszka. Przejazd w okolice Magliano Sabina ? gmina w prowincji Rieti we włoskim regionie Lacjum w odległości około 50 km na północ od Rzymu. Zakwaterowanie w  hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV 16.10.2016 – niedziela. Uroczystości ślubowania s. Anny Marii Słomińskiej

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Udział w uroczystościach złożenia pierwszych ślubów zakonnych s. Anny Marii Słomińskiej ? naszej parafianki i mieszkanki z Nowem n. Wisłą z zakonu Najświętszego Odkupiciela.

W Europie istnieje 17 klasztorów, między innymi jeden z nich w Magliano Sabina (Włochy).

Kontemplacyjny Zakon Najświętszego Odkupiciela został założony 13 maja 1731 w Scala we Włoszech. Jego założycielka jest Maria Celeste Crostarosa , była mistyczką i siostrą zakonną klasztoru w Scala. Proces beatyfikacyjny założycielki jest w toku. Stolica Apostolska wydała już dekret o heroiczności jej cnót. Redemptorystki są powołane do bycia ?żywą pamiątką? Odkupiciela w Kościele i we współczesnym świecie.

Po uroczystościach czas na pamiątkowe zdjęcia, spacer po mieście, następnie przejazd do miejscowości Fiuggi pod Rzymem ? kurort sanatoryjno-wypoczynkowy. Zakwaterowanie w hotelu – obiadokolacje i nocleg.

Dzień V 17.10.2016 – poniedziałek.

Wczesne śniadanie i przejazd  do Watykanu – nawiedzenie kaplicy św. Sebastiana w Bazylice Św. Piotra gdzie został pochowany św. Jan Paweł II ?  Msza św.

Po mszy św., zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra ? przejście przez Drzwi Święte (łac. Santa Porta) ? specjalne drzwi otwierane z okazji rozpoczęcia Roku Jubileuszowego oraz spacer po Wiecznym Mieście ? zwiedzanie Rzymu: Zamek Św. Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Rzym antyczny ? Kapitol, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Coloseum. ( obiekty zwiedzane z zewnątrz ).

Powrót do hotelu w Fiuggi obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI 18.10.2016 ? wtorek.

Śniadanie ?  przejazd do Rzymu, dalsze zwiedzanie  Wiecznego Miasta ?Bazylika św. Jana na Lateranie jedna z czterech bazylik większych, przejście do Kaplicy San Lorenzo w której obecnie mieszczą się Święte Schody prowadzące do dawnej kaplicy papieskiej Sancta sanctorum w której znajduje się obraz Chrystusa. Zgodnie z legendą malować go zaczął św. Łukasz a ukończyli aniołowie. Msza św. Następnie przejazd na Wzgórza Awentyńskie, gdzie na Awentynie zachowały się ruiny term cesarza Karakalli i Decjusz oraz wspaniała bazylika św. Sabiny i kościół św. Aleksego ( legenda o św., brama siedziby kawalerów maltańskich ze słynną ,,dziurką od klucza?, Klasztor Benedyktynów San Anselmo . Po zwiedzaniu czas wolny na zakup pamiątek i dobra włoską kawę.  Powrót do hotelu w Fiuggi  – obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII 19.10.2016 ? środa.

Śniadanie ? wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie Bazyliki Św. Benedykta na wzgórzu Cassino, oraz chwila zadumy na Cmentarzu polskich żołnierzy poległych w bitwie o Wzgórze Cassino podczas II wojny światowej. Przejazd do miasteczka Monte Sant Angelo położone na wzgórzach Gargano , a w nim jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła ? nawiedzenie bazyliki wzniesionej na wysokości 856 m n.p.m.

Przejazd do San Giovanni Rotundo Przejście do Bazyliki Matki Bożej Łaskawej z grobem Ojca Pio.  Msza św. Spacer po San Giovanni Rotondo miejsca, gdzie żył i zmarł Św. Ojciec Pio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja ? nocleg.

Dzień VIII 20.10.2016? czwartek

Śniadanie.  Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do  Lanciano ? miasteczko położonego nad Adriatykiem znane jest przede wszystkim z tzw. Największego Cudu Eucharystycznego. Nawiedzenie Kościoła Franciszkanów, gdzie przechowywana są m. in.  2 Relikwie Cudu Eucharystycznego : 1 z  cząstkami Ciała (fragmenty mięśnia sercowego) w monstrancji z 1713r.  i  2 z bryłkami krwi Chrystusa w kielichu z kryształu górskiego z XVII w.

Przejazd do Manoppello, gdzie w tym niewielkim włoskim miasteczku znajduje się świątynia, w której przechowywany jest całun z Manoppello (wł. Volto Santo di Manoppello) – relikwia chrześcijańska w postaci tkaniny, na której uwieczniony jest wizerunek Jezusa Chrystusa. Materiał, na którym znajduje się wizerunek, to bisior, a charakteryzuje się on tym, że nie da się na nim nałożyć pigmentu (nie da się na nim malować) Następnie przejazd do Loreto ? miejsce kultu maryjnego z tzw. Świętym Domkiem, który według legendy jest nazaretańskim domem Maryi. Zwiedzanie: Plac Madonny, Bazylika z cudowną kopią sławnej Czarnej Madonny –  Msza św.  Przejazd do San Mauro Mare na nocleg i obiadokolację.

Dzień IX 21.10.2016? piątek. Dzień przeznaczony na wypoczynek ? relaks.

Śniadanie. Po śniadaniu proponujemy Państwu przejazd do Republiki San Marino ? panoramiczne zwiedzanie miasta – Republika San Marino została utworzona w 301 roku przez utalentowanego chrześcijańskiego budowniczego, zwanego Świętym Marinusem. Słynie z pięknych widoków i szlachetnych trunków w postaci likierów, które można będzie nabyć w jednym z miejscowych sklepików po uprzedniej degustacji. Powrót do San Mauro Mare ? pozostała cześć dnia przeznaczona na wypoczynek uczestników pielgrzymki ( spacery po okolicy, zakupy pamiątek itp. ). Wieczorna msza św. w miejscowym kościele. Obiadokolacja w hotelu ? nocleg.

Dzień X 22.10.2016 ? sobota

Śniadanie ? wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wenecji:

– przepłynięcie statkiem wycieczkowym w kierunku placu św. Marka. Zwiedzanie miasta: m.in.  Plac I Bazylika św. Marka( wejście ) Pałac Dożów, Most Westchnień, Ponte Rialto, Wieża Zegarowa (pozostałe obiekty z zewnątrz ). Czas wolny – powrót statkiem do miejsca postoju autokaru.

Przejazd do Austrii do Kalsdorf na nocleg. Obiadokolacja na trasie przejazdu w Austrii

Dzień XI 23.10.2016 niedziela

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju przez Czechy.

Obiadokolacja na trasie we własnym zakresie. Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

 

CENA CAŁKOWITA: 2300 zł./os. przy grupie minimum 45 os.

 

Płatność w dwóch ratach:

I   wpłata rezerwacyjna przy zgłoszeniu do dnia 15 września 2016  w wysokości: 1000,00 zł.

II  wpłata  do dnia  10 październik 2016  w wysokości: 1300,00 zł.

Świadczenia:

Przejazd autokarem ( WC, DVD, cafe bar, Klimatyzacja ). Zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach** ( 2 nocleg w Austrii, 8 noclegów

po stronie włoskiej, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.) Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji.  Opieka wykwalifikowanego pilota.

Opłaty turystyczne przy wjeździe do: Padwy, Loreto, Monte Cassino Rzymu, San Giovanni Rotondo, Asyżu, Wenecji ). Opłata łodzi turystycznej w Wenecji. Opłaty za miejscowych przewodników ( Watykan, Rzym, Loreto, San Giovanni Rotundo, Wenecja ). Opłata za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania. Ubezpieczenie: NNW 2000 Euro,  KL + assistance 10.000 Euro,  + bagażu 200 Euro

Uwaga!!! Cena nie obejmuje kosztów za napoje do obiadokolacji. Dopuszcza się możliwość niewielkich zmian w programie pielgrzymki bez szkody dla atrakcyjności programu pielgrzymki

? UWAGA !!!

zgłoszenia na wyjazd na pielgrzymkę przyjmowane są do dnia 15 września 2016 w biurze parafii

p.w  Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem nad Wisłą lub telefonicznie pod nr tel.  502 249 983;  52 332 75 11

Szczegóły oraz wszelkie informacje dostępne u Proboszcza parafii oraz u organizatora wyjazdu:

Biuro Wess Travel ? Szymbark ul. Leśna 7, nr tel. 58 / 681 63 65 lub tel. kom. 502 398 942, e-mail: wesstravel@gmail.com

 

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
ul. Krótka 7
86-170 Nowe nad Wisłą
tel. 52 332 75 11
pnowe@diecezja-pelplin.pl
Wykonanie:
Michał