Następne spotkanie

14 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w kościele św. Mateusza.


Czym jest Krąg biblijny?

Krąg biblijny jest wspólnotą, która ma jeden cel: pogłębić znajomość Pisma Świętego. Powszechnie znane zdanie św. Hieronima brzmi: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”, a więc chcemy poprzez czytanie i rozważanie słowa Bożego zbliżyć się do Jezusa.

Co dokładnie robimy?

Spotkania Kręgu biblijnego mają stały schemat. Rozpoczynają się modlitwą do Ducha Świętego, tak aby czas czytania Pisma Świętego przyniósł jak największe owoce. Później wczytujemy się we fragment słowa Bożego. Następnie prowadzący kapłan wyjaśnia dany tekst, przybliżając jego znaczenie, kontekst historyczny i kulturowy, tłumaczy poszczególne zwroty, które mogą powodować trudność w rozumieniu tekstu, tak aby dane słowo stało się dla słuchaczy jak najbardziej zrozumiałe. Kolejnym etapem jest indywidualne rozważanie Słowa przez uczestników. Rozważanie i medytowanie Pisma Świętego ma zmieniać nasze serce i rozum, pogłębiać wiarę oraz wskazywać drogę w codziennym życiu.

Kto może przyjść na spotkanie Kręgu biblijnego?

Każdy! Niezależnie od tego, ile masz lat, niezależnie od tego, jak mocno wierzysz, niezależnie od tego, czy jesteś prawie święty czy jesteś największym grzesznikiem – w tej wspólnocie jest miejsce dla każdego.

Materiały ze spotkań

Podczas każdego ze spotkań Kręgu korzystamy z przygotowanych pomocy, które mają na celu ułatwić medytację słowa Bożego. Poniżej znajdują się odnośniki do materiałów ze spotkań – szczególnie dla tych wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w spotkaniach we wspólnocie, ale mimo to chcą poznawać tajemnice i głębię Pisma Świętego. Materiały dostępne są także w formacie PDF (do wydrukowania).